Board Member

Sezai Hazır

Sezai Hazır

President
Abdullah Taygun Yavaşça

Abdullah Taygun Yavaşça

Secretary-General
Hande Kılıç

Hande Kılıç

Vice President
Anıl Gökrenk

Anıl Gökrenk

Vice President
İlhan Ermiş

İlhan Ermiş

Board Member

Coordination Board

İsmail Metin

İsmail Metin

ICT Programs Director
Hande Kılıç

Hande Kılıç

Financial Awareness Program Director
Sevdanur Gökrenk

Sevdanur Gökrenk

My Sister Project Coordinator
Sevdin Köseoğlu

Sevdin Köseoğlu

Communication Director
Anıl Gökrenk

Anıl Gökrenk

Rural Development Program Director
Hüseyin Üçpınar

Hüseyin Üçpınar

Volunteer Management and Operations Director
Başak Saral

Başak Saral

General Coodinator
Sait Çetin

Sait Çetin

UN Projects and Reporting Director
Abdullah Taygun Yavaşça

Abdullah Taygun Yavaşça

Financial Manager
Seval Kalkan

Seval Kalkan

IMECE Program Director

ICT Program

İsmail Metin

İsmail Metin

ICT Programs Director
Elif Bilge Erdölek

Elif Bilge Erdölek

ICT Programs Project Coordinator
Ali Coşan

Ali Coşan

ICT Programs Project Coordinator
Nurdan Sezer

Nurdan Sezer

ICT Programs Project Coordinator
Buğrahan Namdar

Buğrahan Namdar

ICT Programs Project Coordinator
Mahmut Ok

Mahmut Ok

ICT Programs Training Coordinator

Financial Awareness Program

Hande Kılıç

Hande Kılıç

Financial Awareness Program Director
Buğra Avcı

Buğra Avcı

Financial Awareness Program Training Coordinator
Birbey Kılınçcı

Birbey Kılınçcı

Financial Awareness Program Operation Coordinator
Envercan Yüksel

Envercan Yüksel

Financial Awareness Program Programme Assistant

Communication & Design Team

Sevdin Köseoğlu

Sevdin Köseoğlu

Communication Director
Yeşim Önen

Yeşim Önen

Visual Media Responsible
Nigar Yılmaz

Nigar Yılmaz

Graphic Designer
Burcu Yılmazcan

Burcu Yılmazcan

Graphic Designer

Woman Project

Sevdanur Gökrenk

Sevdanur Gökrenk

My Sister Project Coordinator
Uğurcan Top

Uğurcan Top

My Sister Project Operation Coordinator
Nazan Bütüner

Nazan Bütüner

My Sister Project Training Coordinator
Dila Demircan

Dila Demircan

My Sister Project Communication Responsible

Rural Development Program

Anıl Gökrenk

Anıl Gökrenk

Rural Development Program Director
Sıla Çandıroğlu

Sıla Çandıroğlu

HASEKAP Assistant
Ulaş Tepe

Ulaş Tepe

HASEKAP Local Coordinator
Volkan Acar

Volkan Acar

HASEKAP Erzurum Regional Coordinator
Özgür Murat Taştan

Özgür Murat Taştan

HASEKAP Ardahan Regional Coordinator
Taha Aydoğmuş

Taha Aydoğmuş

HASEKAP ICT Coordinator

imece Program

Seval Kalkan

Seval Kalkan

IMECE Program Director
Mustafa Özer

Mustafa Özer

IMECE Program Grants Coordinator
Dilara Harmancı

Dilara Harmancı

IMECE Program Procurement Specialist
Çağla Akalınlı

Çağla Akalınlı

IMECE Program Work Permit & Business Registration Specialist
Muhammed Douba

Muhammed Douba

Trainer
Ghanaa Thabit

Ghanaa Thabit

Trainer
Hussam Abdulaziz

Hussam Abdulaziz

Trainer
Almuthanna Alshebli Almedelji

Almuthanna Alshebli Almedelji

Trainer
El Mahdi Razoug

El Mahdi Razoug

IMECE Program Target Audience Access Coordinator
Hasan Şehirli

Hasan Şehirli

IMECE Program Target Audience Access Coordinator

Field Team

Mehmet Bilir

Mehmet Bilir

Southeastern Region Local Coordinator
Samet Parlak

Samet Parlak

Central Anatolia Local Coordinator
Şengül Bayık

Şengül Bayık

My Sister Project Local Coordinator
Berkay Yadigaroğlu

Berkay Yadigaroğlu

Black Sea Region Local Coordinator
Zeynep Keskin

Zeynep Keskin

Marmara Region Local Coordinator
Mehmet Sarıca

Mehmet Sarıca

Mediterranean Region Local Coordinator

Accounting & Office Responsible

Özden Ermiş

Özden Ermiş

Accounting Specialist
Zeynep Yukarıgöz

Zeynep Yukarıgöz

Office Responsible
Mürvet Özgür

Mürvet Özgür

Service Personal